O polityce, o gospodarce i o stu innych sprawach - Dominika Wielowieyska
Blog > Komentarze do wpisu
Do Piotra Semki

Piotr Semka we wtorkowej „Rzeczpospolitej” zacytował fragment z tekstu opublikowanego na tym blogu.

„Czy Platforma ma jeszcze szansę? – pytała w dramatycznym tonie publicystka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska w swoim blogu, wieszcząc wzrost notowań PiS w sondażach i staczanie się PO.” – napisał Semka

Bardzo mi miło, że przypomniał czytelnikom o moim blogu. Zastanawiam się jednak dlaczego Piotr twierdzi, że używam dramatycznego tonu. Zachęcam wszystkich, by zajrzeć do tego tekstu. Dramatyzmu nie ma tam za grosz. Jest to raczej analiza dokonań kampanijnych trzech komitetów wyborczych. Nie wieszczyłam wzrostu notowań PiS, napisałam, że te dobre notowania można zobaczyć w ówczesnych badaniach. W wielu rozmowach prywatnych mówiłam, że niezależnie od wyniku wyborów Polska da sobie radę. Sądziłam, że PiS wygra nieznacznie, ale jednak wygra. Ale nie uważałam tego za sygnał upadku kraju. Owszem byłam i jestem krytyczna wobec tego co robi PiS, ale jeżeli robił rzeczy słuszne - mówiłam o tym. Jeśli chodzi o politykę – nie dramatyzuję, i to już od jakiś piętnastu lat.

wtorek, 23 października 2007, dominika.wielowieyska

Polecane wpisy

  • W trosce o los "Rzeczpospolitej"

    Czy Platforma Obywatelska będzie chciała wpływać na kształt kierownictwa „Rzeczpospolitej”? Takie obawy mogą się pojawić przy prywatyzacji dziennika

  • Kaczyński i Tusk nie lubią konserwatystów

    Konserwatyści zostali zepchnięci do narożnika zarówno w Platformie Obywatelskiej, jak i w Prawie i Sprawiedliwości. Ale to Jarosław Kaczyński, a nie Tusk, powin

  • Giedroyć i Bartoszewski

    Prof. Władysław Bartoszewski wycofał się z rady przyznającej nagrodę im Jerzego Giedroycia. Nagrodę przyznaje redakcja „Rzeczpospolitej”. Prof. Bart

Komentarze
2007/10/23 18:11:37
Piotr Semka przypisuje Pani dramatyzowanie na zasadzie projekcji. Sam zapewne przeżywa teraz osobisty dramat, kiedy koń, na którego od lat stawiał, przegrał rywalizację w ostatnich wyborach.
Sam Semka powinien zastanowić się nad formą swoich wystąpień publicznych. On sam niejednokrotnie dramatyzował, używał argumentów ad personam, o chamskim zakrzykiwaniu i przerywaniu nie wspominając.
-
2007/10/23 18:19:59
A kto ma TVP w rękach?

@Eliot, jesli np. ja mam pistolet to znaczy, ze od razu cię zastrzelę?

Wiec zapytam. Czy widzialeś jakąś kampanie nienawisci skierowaną przeciwko PO w TVP?? WIDZIAŁEŚ???

A teraz zapytam, czy widzialeś te niewyobrazalną wprost orgię nienawiści i klamstw jakie nam byly serwowane od czasu wygranych przez PiS wyborów we wszystkich opiniotwórczych mediach??

Przez media ktore nam piorą mózgi na okragło od 1998 roku?? Media które są traktowane z taką samą nabożnością jak ruska Prawda? I że co te opiniotwórcze media napiszą, pokażą, to dla wypranego z mózgu oświeconego ludu jest święte??

A realną wladzą są media, bo to one piorą nam mózgi na okragło przez 24 godziny/dobę juz od chwili urodzenia kazdego z nas. Dlatego to media decydują jak pan czy ja myslimy, kogo kochamy a kogo nienawidzimy.
-
marzatela
2007/10/23 18:52:51
Z pewnością jest jakaś część elektoratu, który bezkrytycznie przyjmuje wszystko to co usłyszy lub przeczyta w mediach. Nie jest to jednak wcale jednoznaczne z tym, że tak robią wszyscy. Media teraz mamy pluralistyczne, a więc każdy kto ulega takiemu praniu mózgu - sam sobie jest winien. Wystarczy posłuchać jednej strony, potem drugiej i samemu rozejrzeć się dookoła. Czy ktoś nas zwolnił od myślenia ?
-
2007/10/23 19:30:13
Uderz w stół! :-)
-
2007/10/23 20:33:28
Tomasz Lis ma zostać redaktorem naczelnym "Dziennika" - twierdzą "na mieście" (Napisał: Jacek Łęski)

To by był prawdziwy hit, wreszcie Agora dostałaby prawdziwą przeciwwagę, wreszcie możnaby było zagospodarować wielu zdolnych, młodych dobrze zapowiadających się takich jak Piotr Najsztub czy Tomasz Wołek, którzy dziś szukają swojego miejsca.

Wreszcie redakcją zająłby sie wybitny specjalista od kierowania redakcją gazety, znany z umiejętnosci pracy zespołowej, skromnosci i absolutnej niezależności politycznej, kiedy tylko jest taka możliwość.

Aż się wierzyć nie chce, że nie odczekali nawet paru dni po wyborach.

Teraz już tylko odbić "Rzepę" z rak nieudaczników, bo o TVP nie ma co gadać i polskie media znów staną się krainą łagodności, konstruktywnej krytyki, a nie krytykanctwa, wreszcie wolność słowa odzyska swój dawny blask.

Axel i jego kumpel Springer będą mogli przestawić któreś ze swych pism bardziej w kierunku LiD-u, a Fakt bedzie na zmianę drukował na okładce Tomasza i Hannę w czerwonych serduszkach i Ziobrę ciągniętego po ziemi przez odnowione CBA. Witaj jutrzenko swobody!
-
2007/10/23 20:34:47
Jak znam życie, to teraz można oczekiwać na pewnie zmiany w NBP, NIK, CBA, KRRITV... Podobno szykuje się wstrzymanie przeniesienia nadzoru Bankowego z NBP do KNF...

bo ludzie nowej władzy chcą coś mieć do powiedzenia w sprawach personalnych... Pewnie czystka w wywiadzie, kontrwywiadzie i służbach wojskowych.

Ciekawe co na to wszystko media. Oczywiście większość będzie biegała z tubą wazeliny do nowej władzy...

Ale już np. GW może okazać się narzędziem do ratowania LiD-u i prowadzić politykę popychania PO w objęcia światłych i moralnych z dawnej UW.

Teraz wreszcie okaże, się, że mieć poglądy takie jak faceci z rządu jest bardzo sexy i to dowód obywatelskiej dojrzałości.

Nie braknie zapewne i krytyki. Np. za zbyt pobłażliwe ściganie PiS-owskich przeżytków, lub zbyt słaby entuzjazm w stosunku do Szmajdzińskiego i Olejniczaka.
-
2007/10/23 20:35:51
Stada wykształciuchów pędzone propagandą medialną zadeptały projekt IV RP (Napisał: unukalhai)

Wykształciuchy i studenteria , głównie do 24 roku życia, czyli zielona, bez zadnych doswiadczeń politycznych i bez zadnych wyraźnych punktów odniesienia, pędzona instynktem stadnym, generowanym różnymi komunikatorami Gadu-gadu, sms-ami, komunikatami e-mail i w9icami kabaretowymi naigrywajacymi sie z "kaczorow" i "rydzykowców", , zrobiła na złość "Kaczorom".

To własnie ww. przedstawiciele liberalizmu rozporkowego, których jedynym horyzontem zdarzeń i jedynym problemem intelektualno- egzystencjalnym jest to od kogo uda się zerżnąć na najbliższym cotygodniowym kolokwium i z kim uda się rznąć na najbliższej weekendowej "imprezce".

A Kaczyński daje im, jako punkt odniesienia, jakięs tam Powstanie Warszawskie. Dla wykształciuchów i smarkaterii-0studenterii to taki sam punkt odniesienia jak powstanie Spartakusa. I tyle samo o tych powstaniach wykształciuchy i studenteria wiedzą.

To np. wykształciuchy z Ursynowa, Kabat, Wilanowa czy Tarchomina. "Wiocha" mentalna, która parę miesięcy temu nabyła w wielkim mieście mieszkanie i razem ze zmianą adresu zmieniła poglądy z przaśno-patriotycznych i zacofanych na "nowoczesne", "europejskie" i "postępowe". Wyrzuciła dotychczas nosze buty , z których wyłaziła słoma, ale kompleksy zostały.

No wiec trzeba było je odreagować. A spece medialni wskazali obiekt do odreagowywania.

Ot, i cała analiza.

Nic by tu nie zmienił kształt debat Kaczyńskiego z Kwaśniewskim i Tuskiem, ani nawet fakt, czy sie odbyły lub nie.

Zadziałało uczestnictwo w 'nagonce" generowane instynktem stadnym. Miesiącami wzmacniane i podgrzewane fobie u ludzi, dla których zasady są wyłącznie śmiechu warte, ludzi, którzy na co dzień ściągają a i chętnie dają łapówki w róznej formie ( takze jako usługi w naturze ). Dla których mówienie o zasdadach jest wyrzutem dla ich sumień. Ludzie ci rozładowali swoje, wyhodowane przy pomocy medialnych ogrodnikow, frustracje w emocjonalnym akcie "auto da fe".
-
2007/10/23 23:38:54
@karta01:
Chłopie! Ale Ci się w czaszce zagotowało. I z tego wszystkiego rozum Ci siadł, albo olej zjełczał. Jeśli dobiegasz 80-tki, to rzeczywiście Piotrek Najsztub i Tomek Wołek to młode, dobrze zapowiadające się chłopaki. Ale jeśli minąłeś niedawno 30-tke to wiedz, że panowie Najsztub i Wołek są już dawno niemłodzi i dawno spełnieni. Napisałeś:"Jak znam życie, to teraz można oczekiwać na pewnie zmiany w NBP, NIK, CBA, KRRITV... Podobno szykuje się wstrzymanie przeniesienia nadzoru Bankowego z NBP do KNF...". Jak mawia (jeszcze)premier Jarosław K. to "oczywista oczywistość". Bowiem na tych ważnych dla państwa posadach siedzą ludzie wątpliwej jakośći. Przeciwko włączeniu KNB do KNF Platforma była od dawna, CBA pokazało swój "profesjonalizm" i "propaństwowość" tak bardzo, że w kraju huczy o tym, że największe łapówki daje właśnie CBA.
Nie ty jeden masz alergię na Michnika. Ale was - "cieniasy" - łatwo zauważyć. Nigdy nie polemizujecie z Michnikiem, za to z radością załatwiacie się pod jego drzewem genealogicznym. Też coś!
Jeśli idzie - jak piszesz - o "wykształciuchy z Ursynowa, Kabat, Wilanowa czy Tarchomina. "Wiocha" mentalna, która parę miesięcy temu nabyła w wielkim mieście mieszkanie" to dziwi mnie że ci co wyszli ledwie z obory - jak sugerujesz - kupili sobie mieszkania w niezłych rejonach stolicy. Albo owi "oborowi" są z "Pruszkowa" albo koleś nie dorastasz tym młodzikom, ich pracowitości i umiejętnościom, do pięt. Jedno jest wszakże jasne. Oni "robią" w biznesie, i nie będzie im tam jakiś Jacek K wciskał kitu. Oni nie ciemny lud. Nie będzie dla nich Jarosław K szukał układu - bo im to zwisa i powiewa czego JK szuka. Oni (a z nimi wielu, bardzo wielu) chcą jasnych reguł, mniej koncesji, niższych podatków. Oni chcą robić kasę, ale nie da się tego zrobić własnymi rękoma. Więc zatrudniają tych, co im pomysłów nie starcza.
Niezdolni do własnych przemyśleń zawsze mają tendencję upraszczania świata. Koncepcja "stada" jest jednym z tego przejawów. Jeśli nie zauważyłeś katastrofalnego dla Jarosława K. wyniku debaty z Tuskiem (a wcześniej porażki JK z AK), to znaczy, że nie potrafisz samodzielnie patrzeć na świat. Być może świat widziany oczami red. Semki jest prosty, tak jak świat widziany oczyma Kaczyńskich, ale niestety nieprawdziwy. Być może rację mają ci, którzy mówią, że to nie wygrała Platforma, ale Zdrowy Rozsądek. Jedno się wszakże nie zmienia. PiS przegrał nie dlatego, że wszędzie jest układ, ale dlatego, że zobaczyliśmy jak na dłoni obłęd władzy goniącej za swoim ogonem. No i na koniec okazało się , że w linii z Faktami i Mitami GW, Michnikiem i innymi "zabójcami" stanęła też TVP (ostatnie wypowiedzi Jarosława K). Super.
Karta01 - być może Twoi faworyci przepadli w wyborach. Być może powinieneś podtrzymywać ich na duchu. Jednakże wymaganie od zwycięzców, żeby nie ruszali NBP, CBA itp. jest bez sensu. Nasze państwo wymaga gwałtownej naprawy. Nie ma na co czekać!
-
2007/10/24 00:46:47
ZA JAROSŁAWEM MĄDRYM STOI 5 MILIONÓW SZABEL

ZA DONALDEM TUSKIEM STOI 6 MILIONÓW TELEWIZORÓW (Napisał: poczytny)
-
2007/10/24 00:48:08
PiS nie potrafił przekonać młodych, że obciachem jest właśnie stadne, bezmyślne powtarzanie formułek rzucanych co rano przez gazeto-wprawnych inżynierów dusz. Więc przez większość młodych został uznany za obciach (Napisał: Maciej Pawlicki)

Odpowiedź unukalhai: A jeśli by nawet takie hasła "dla młodych" PiS sformułował, to gdzie by je mógł prezentować? W "Wiadomościach" na I programie TVP ?
-
2007/10/24 07:12:34
A najciemniej, jak zwykle, pod latarnią:
torvik.salon24.pl/42094,index.html

Naprawianie świata najlepiej zaczynać od siebie.
-
2007/10/24 09:04:56
Raz jeszcze to powiem. Karta01 - przeliteruj to sobie. Być może jest tak tak że w naszym kraju jest (jak piszesz) 5 mln szabel i 6 mln bezmózgich, wpatrzonych w telewizor, ale może jest też tak, że jest 5 mln bezmózgich szabel i 6 mln ludzi , którzy (także przy pomocy telewizora: tj. RÓŻNYCH stacji TV) sprawdzali co się dzieje na świecie, by wyrobić sobie własne zdanie na otaczającą ich rzeczywistość. Tobie Karta01 wystarcza co powie "wódz", albo jego przyboczni. A ja dziękuję Bogu, że "wódz" nie zdążył powiedzieć" "ein volk ein reich ein führer". Mamy demokrację. I to ona jest naszą szansą. Nie szable podgolonych szlachetków.
-
2009/01/29 21:53:53
Panie Redaktorze, proszę to przeczytać:
www.magdalirl.com.pl/