O polityce, o gospodarce i o stu innych sprawach - Dominika Wielowieyska
Blog > Komentarze do wpisu
Pawlak do rządu marsz

Waldemar Pawlak powiedział, że nie musi być w rządzie. Wiele wskazuje na to, że chciałby być marszałkiem Sejmu. To układ bardzo niezdrowy.

Najlepiej byłoby, aby obydwaj liderzy partii koalicyjnych znaleźli się w rządzie. Dzięki temu obydwaj biorą odpowiedzialność za jego działanie. Jeżeli szef PSL zostałby marszałkiem Sejmu, to może to oznaczać, że już wkrótce będziemy mieli do czynienia z ośrodkiem recenzującym rząd, którego liderem będzie właśnie Pawlak. Mógłby on szachować Tuska decyzjami, jakie ustawy wchodzą pod obrady, a jakie nie.

Jeżeli już PO miałaby oddać marszałka ludowcom, to powinien nim zostać ktoś spoza grona ścisłego kierownictwa PSL. Dzięki temu marszałek nie odważy się działać wbrew własnemu rządowi i wbrew własnemu liderowi. Natomiast układ proponowany przez Pawlaka może prowadzić do utworzenia dwóch ośrodków decyzyjnych, a w konsekwencji do chaosu.
Tymczasem Polsce jest potrzebny sprawny rząd i sprawna koalicja mówiąca jednym głosem, a nie ciągłe przeciąganie liny.

środa, 24 października 2007, dominika.wielowieyska

Polecane wpisy

  • W trosce o los "Rzeczpospolitej"

    Czy Platforma Obywatelska będzie chciała wpływać na kształt kierownictwa „Rzeczpospolitej”? Takie obawy mogą się pojawić przy prywatyzacji dziennika

  • Kaczyński i Tusk nie lubią konserwatystów

    Konserwatyści zostali zepchnięci do narożnika zarówno w Platformie Obywatelskiej, jak i w Prawie i Sprawiedliwości. Ale to Jarosław Kaczyński, a nie Tusk, powin

  • Giedroyć i Bartoszewski

    Prof. Władysław Bartoszewski wycofał się z rady przyznającej nagrodę im Jerzego Giedroycia. Nagrodę przyznaje redakcja „Rzeczpospolitej”. Prof. Bart

Komentarze
2007/10/24 12:21:23
PSL będzie jednocześnie w rządzie i w opozycji. To pewne jak w banku.
Tichy62
-
2007/10/24 12:51:57
PiS nie potrafił przekonać młodych, że obciachem jest właśnie stadne, bezmyślne powtarzanie formułek rzucanych co rano przez gazeto-wprawnych inżynierów dusz. Więc przez większość młodych PiS został uznany za obciach (Napisał: Maciej Pawlicki, 2007-10-23)

Odpowiedź unukalhai: A jeśli by nawet takie hasła "dla młodych" PiS sformułował, to gdzie by je mógł prezentować? W "Wiadomościach" na I programie TVP ?
-
2007/10/24 12:52:38
A kto ma TVP w rękach, pyta Elliot. @Eliot, jeśli np. ja mam pistolet to znaczy, że od razu cię zastrzelę?

Wiec zapytam. Czy widziałeś jakąś kampanie nienawiści skierowaną przeciwko PO w TVP?? Czy WIDZIAŁEŚ???

A teraz zapytam. Czy widzialeś tę niewyobrażalną wprost orgię nienawiści i kłamstw jakie nam były serwowane od czasu wygranych przez PiS wyborów we wszystkich opiniotwórczych mediach??
-
2007/10/24 12:53:13
ZA JAROSŁAWEM MĄDRYM STOI 5 MILIONÓW SZABEL

ZA DONALDEM TUSKIEM STOI 6 MILIONÓW TELEWIZORÓW (Napisał: poczytny)
-
2007/10/24 12:57:02
Stada wykształciuchów pędzone propagandą medialną zadeptały projekt IV RP (Napisał: unukalhai)

Wykształciuchy i studenteria , głównie do 24 roku życia, czyli zielona, bez zadnych doswiadczeń politycznych i bez zadnych wyraźnych punktów odniesienia, pędzona instynktem stadnym, generowanym różnymi komunikatorami Gadu-gadu, sms-ami, komunikatami e-mail i wiecami kabaretowymi naigrywajacymi sie z "kaczorów" i "rydzykowców", zrobiła na złość "Kaczorom".

To własnie ww. przedstawiciele liberalizmu rozporkowego, których jedynym horyzontem zdarzeń i jedynym problemem intelektualno- egzystencjalnym jest to od kogo uda się zerżnąć na najbliższym cotygodniowym kolokwium i z kim uda się rżnąć na najbliższej weekendowej "imprezce".

A Kaczyński daje im, jako punkt odniesienia, jakięs tam Powstanie Warszawskie. Dla wykształciuchów i smarkaterii-0studenterii to taki sam punkt odniesienia jak powstanie Spartakusa. I tyle samo o tych powstaniach wykształciuchy i studenteria wiedzą.

To np. wykształciuchy z Ursynowa, Kabat, Wilanowa czy Tarchomina. "Wiocha" mentalna, która parę miesięcy temu nabyła w wielkim mieście mieszkanie i razem ze zmianą adresu zmieniła poglądy z przaśno-patriotycznych i zacofanych na "nowoczesne", "europejskie" i "postępowe". Wyrzuciła dotychczas nosze buty , z których wyłaziła słoma, ale kompleksy zostały.

No wiec trzeba było je odreagować. A spece medialni wskazali obiekt do odreagowywania. Ot, i cała analiza.

Zadziałało uczestnictwo w 'nagonce" generowane instynktem stadnym. Miesiącami wzmacniane i podgrzewane fobie u ludzi, dla których zasady są wyłącznie śmiechu warte, ludzi, którzy na co dzień ściągają a i chętnie dają łapówki w róznej formie (takze jako usługi w naturze). Dla których mówienie o zasdadach jest wyrzutem dla ich sumień. Ludzie ci rozładowali swoje, wyhodowane przy pomocy medialnych ogrodnikow, frustracje w emocjonalnym akcie "auto da fe".
-
2007/10/24 12:58:55
Teraz wreszcie okaże, się, że mieć poglądy takie jak faceci z rządu jest bardzo sexy i to dowód obywatelskiej dojrzałości.

Nie braknie zapewne i krytyki. Np. za zbyt pobłażliwe ściganie PiS-owskich przeżytków, lub zbyt słaby entuzjazm w stosunku do Szmajdzińskiego i Olejniczaka.
-
2007/10/24 15:34:39
No dobra Karta01, wychodzi na to żem niegrzeczny. Ale niech tam: SPADAJ CIECIU, którego poziom intelektualny poza operację Ctrl+C i Ctrl+V nie wychodzi. Może Głupku nie zauważyłeś, że Gospodyni tego bloga zapisała tu kilka NOWYCH uwag i spostrzeżeń. A ty nic tylko Ctrl+C i Ctrl+V.
A teraz do rzeczy. Zabawa z prezesem Pawlakiem nigdy nie należała do przyjemnych. Kłopoty PO są - jak mi się wydaje - nieuniknione. Może jednak Przewodniczący i Prezes dogadają się w sprawie stołków. Mam ciągle taką nadzieję, że obaj szefowie nie stracą z oczu NASZYCH oczekiwań: chcemy rządu szybko, z Nimi w rolach głównych. I chyba trzeba podzielać Pani spostrzeżenie: Pawlak na Wicepremiera (być może jedynego) nie na marszałka.
-
appfunds
2007/10/24 18:11:09
Pawlak ma ambicje prezydenckie ...