O polityce, o gospodarce i o stu innych sprawach - Dominika Wielowieyska
Blog > Komentarze do wpisu
Solska o bogaczach

Bardzo polecam artykuł Joanny Solskiej w ostatniej „Polityce” o losie polskich milionerów. Dlaczego milioner nie może sobie pozwolić na 6-miesięczny areszt? – zajrzycie do tekstu, a będziecie wiedzieć.

Ten materiał to dobre podsumowanie kłopotów naszych bogaczy, dla których głównych testem ich prawdziwych zdolności biznesowych będzie to, czy odcięci od państwowych konfitur potrafią sobie radzić samodzielnie. Ten sposób spojrzenia na sprawę zawsze mi odpowiada: spokojna analiza bez oszalałej misji antykorupcyjnej przy jednoczesnej świadomości, że styk biznesu i polityki może przybierać charakter patologiczny – i co tu się oszukiwać – przybierał.
Dość kąśliwy fragment  o Dominice Kulczyk i Janie Lubomirskim: ciekawe, kim była owa dziennikarka, która nieopatrznie wybrała się na ich ślub. Swoją drogą pamiętam, jak wspomniana para organizowała bal na zamku w Wiśniczu, to wiele osób z kręgu Lubomirskich reagowało na tę inicjatywę niechętnie. Żartowano sobie po cichutku, że kluczowymi gośćmi imprezy byli szefowie koncernu PKN Orlen  Zbigniew von Wróbel oraz Sławomir von Golonka.
Ale ten kawałek obyczajowy to tylko dygresja. W tekście jest wiele innych ciekawych spostrzeżeń, więc zachęcam do lektury.

czwartek, 25 października 2007, dominika.wielowieyska

Polecane wpisy

  • Przeciwko podatkowi liniowemu

    Platforma Obywatelska nie powinna upierać się przy wprowadzeniu podatku liniowego. Wystarczy obniżyć te stawki, które wcześniej przeforsował PiS i mieć z głowy

  • Platforma upaja się władzą?

    Zbigniew Chlebowski, jeden z liderów PO, oświadczył publicznie, że Platforma rozważa wycofanie się z obniżki składek ZUS-owskich (konkretnie rentowej), którą uc

  • PiS w pościgu za mediami

    Sprawa Tomasza Lisa powinna zmusić środowisko do poważnej refleksji: czy nie zamierzamy w kierunku modelu, w którym władza jest w stanie doprowadzić do wyrzucen

Komentarze
2007/10/25 13:26:14
1.Jak umiał przegrywać Prezydent z Gdańska, Premier z Krakowa, PO, oraz przegrane media po zwyciestwie PiS w 2005r.

Opozycja i wszystkie media wpadły w histeryczny szał. To była po prostu niewyobrażalna orgia wyjących z bólu pewnych wygranej obłudników. A trwalo to non stop, codziennie przez 2 lata. Domagali sie wręcz by PiS przeprosił ich za wygrane wybory. Nie mogąc sie pogodzić z przegraną ubliżali Kaczyńskim najgorszymi slowy - wszyscy. Poczynając od Tuska, poprzez Rokite, Niesiołowskiego, Kutza W.Kuczyńskiego, na dziennikarzach kończąc.

Przypomnę może jakie jeszcze - poza codziennym ubliżaniem - nieprawdopodobne brednie wygadywali strasząc Naród wręcz niewyobrażalnymi kataklizmami jakie miały spaść na biedny lud i cały kraj:

A wiec mamy niekończace się serie przepowiedni wieszczących wszelakiego typu kataklizmy i krachy. Poczynając od krachu giełdowego poprzez krachy monetarne. Kataklizm mającego pojawić się bezrobocia ktorego oczywiście wcześniej nie było.

Niewyobrażalne straty w gospodarce, gremialne wycofywanie wkładów bankowych, ucieczka kapitału spekulacyjnego, załamanie gospodarcze, galopująca inflacja. Paniczne wycofywanie się inwestorów, masowa emigracja ludności. Totalne ośmieszenie Polski w całym świecie. Upadek Polski poniżej poziomu Albanii czy Białorusi itd.

Tak ladnie wróżyli. No i oczywiscie to o czym marzyli w swych proroczych snach ci ich b. liczni czołowi eksperci finansowi i gospodarczy, czyli kary. Tak, KARY. Poteżne kary liczone w miliardach $ jakie Polska bedzie musiała zaplacić za kazda, wg nich całkowicie nieodpowiedzialną decyzją rządu PiS a niezaaprobowaną przez Nieomylnych Panow Nowej Ery i Rasy.
-
2007/10/25 13:27:16
2.Jak umiał przegrywać Prezydent z Gdańska, Premier z Krakowa, PO, oraz przegrane media po zwyciestwie PiS w 2005r.

Przypomnę może jakie jeszcze - poza codziennym ubliżaniem - nieprawdopodobne brednie wygadywali strasząc Naród wręcz niewyobrażalnymi kataklizmami jakie miały spaść na biedny lud i cały kraj:

A jak się przy tym nadymali, a jakie małpie miny stroili, a jakie odwalali chochole tańce załamując przy tym swe przenajświetsze rączęta i świecące nieziemskim blaskiem genialne główki.

Jednym slowem tragizm w szekspirowskim stylu, czyli wycie i hamletowskie gesty. Nic, tylko albo sie zastrzelić albo uciekać z kraju póki jeszcze granice są otwarte.

Ale w tak tragicznej sytuacji ci nieomylni wróżbici z PO potrafili jeszcze zdobyć się na kolejny wielki wysiłek umysłowy - pozwalając sobie podczas głoszenia tych hiobowych wieści zapowiadających co najmniej koniec swiata albo cywilizacji - i zaczęli ot tak sobie...

Lekko i bez widocznego wysiłku, puchnąc se z wielkiej dumy jaka ich rozpierała na samą tylko mysl, że są aż tak nieprawdopodobnie zdolni, tak genialni, tak doskonali. Bo te buce naprawdę uwierzyli w to, że potrafią nawet przewidywać przyszłość.

I co najciekawe, że tym bucom nawet do głowy nie przyszlo, że jest ktoś, ale nie w PO tylko w PiS... ktos kto naprawdę i to od dawna potrafi przewidzieć kilka ruchów do przodu, i jak do tej pory praktycznie ani razu się nie pomylił i zawsze, podobnie zresztą jak rząd, zawsze całkowicie zaskakiwał posunięciami tych nadętych i nieomylnych buców z PO.
-
2007/10/25 15:55:28

Jak widac z powyzszych komentarzy moher ma sie dobrze a nawet stal sie bardzo bojowy. Rzady Kaczynskich to byl horror ale maja wielka zasluge, dzieki nim zniknal juz Wielki Roman, a byc moze zniknie i Lepper.

Ale moher NIE przegral. Mozna powiedziec ze nawet WYGRAL. Bo ma elektorat wiekszy niz przedtem i wiedzacy jakie sa rzady Kaczynskich.
Ten elektorat W PELNI I NA SLEPO ich popiera.
-
2007/10/25 21:30:14
Hej, karta01, bezmyślny propagatorze idei Wielkiego Brata Bliźniaka! To znowu ja. Chciałem tym razem powiedzieć ci o dwóch sprawach. Po pierwsze może to przespałeś (to przez te Ctrl+C, Ctrl+V) ale parę dni temu były w naszym kraju wybory i ten twój mistrz te wybory PRZEGRAŁ Z KRETESEM. Taki jest z niego geniusz. Po wtóre CHAMIE nie godzi się w blogu pisanym przez Kobietę (a i w żadnym innym blogu) używać słów powszechnie uznanych za wulgarne. Twój mistrz nic ci o tym nie wspomniał?
A wracając do meritum (ty karta01 możesz już przestać czytać - i tak nic z tego nie pojmiesz). Ten artykuł odbieram także jako czytelny przekaz, by obszar styku Państwa i prywatnego biznesu, porządnie prawnie zaminować. Nie w koncesje czy uznaniowe decyzje urzędników, ale czytelne i jasne delegacje prawne. Wtedy rzeczywiście okaże się czy we wszystkich prywatnych kasach pancernych miliony leżą dobrze poukładane, czy tylko w tych, które są czynne od trzech pokoleń (coś podobnego do fraka co to dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu). Pozdrowienia dla Gospodyni i Czytelników (karta01: powiedziałem "czytelników" więc się nie ciesz, że ktoś cię pozdrowił).
-
2007/10/26 02:14:17
Kogo widzielibyście w rządzie PO-PSL?

ministerstwo miłości - oczywiście Tusk,
ministerstwo szczęścia - oczywiście Sawicka
ministerstwo zdrowia (psychicznego) - oczywiście Niesiołowski
ministerstwa wszystkie inne - oczywiście Schetyna
-
2007/10/26 02:15:55
Kogo widzielibyście w rządzie PO-PSL?

minister kręcenia lodów: Grzegorz Schetyna
minister lodów waniliowych: Beata Sawicka
minister lodów orzechowych: Waldek Dzikowski
minister lodów cytrynowych: Jamajka Komorowski
minister wszystkich krętaczy: Donald Tusk
minister finansów: byle kto, byle nie z PO

------

Ministerstwo rozliczania PIS - Niesiołowski
Ministerstwo dialogu społecznego - Michnik
Ministerstwo przepraszania zagranicy - Geremek
Ministerstwo zwycięstwa (euro2012) - "Fryzjer"
Ministerstwo kościoła łagiewnickiego - HGW

------

sprawy zagraniczne - władysław profesor bartoszewski
finanse - święta hanna od banknotów
sprawiedliwość - beata sawicka
przekształceń własnościowych - beata sawicka
obrona narodowa - jamajka komorowski
edukacja - janusz palikot
kultura - renata rudecka-kalinowska
nauka - stefek burczymucha niesiołowski

------

Palikot - Minister Kultury
Schetyna - minister skarbu (raczej napadu na skarb)
Niesiołowski - Minister Zdrowia Psychicznego
Pawlak - koordynator służb specjalnych (i czyści sobie służby jak za Wałęsy)
MSZ - można dać Komorowskiemu który wszak nie zna języków ale zna prase na Jamajce
-
videoblog
2007/10/26 13:50:43
Niesiołowski....hmmm. Jego wypowiedzi nie dostarczają mi aż takiego dreszczyku, jak kiedyś, więc nie wiem czy się nadaje na to stanowisko ;).